Правила експлуатації металопластикових конструкцій

Правила експлуатації

04.11.17
 1. Умови післямонтажних робіт:
  1. Зняти захисну плівку з усіх поверхонь профілю металопластикового вікна. Не допускайте її наявності після монтажу вікна більше двох місяців. Клеюча речовина захисної плівки піддається впливу атмосферних умов, результатом якого, може стати, важке видалення плівки з віконної рами.
  2. Вимийте раму металопластикового вікна мильним розчином.
  3. Протріть ущільнювачі металопластикового вікна спеціальним засобом по догляду (гліцерином або силіконовим мастилом).

Змастіть вузли фурнітури металопластикового вікна машинним маслом.

Впевніться, що водовідвідні канали металопластикового вікна чисті.

В літній період можна промити водовідвідні канали металопластикового вікна невеликою кількістю води.

 1. Правила експлуатації:
  1. Постійне провітрювання приміщення

Металопластикові вікна відрізняються високою щільність усіх з`єднань і в закритому положенні пропускають дуже мало повітря. Отже, в приміщеннях накопичується волога (особливо на кухні), яка випадає у найхолодніших ділянках вікна, тобто на склопакетах, у вигляді запотіння і конденсату, а при лютих морозах - інею. Для попередження подібних явищ необхідно, перш за все, знижувати вологість приміщення шляхом постійного провітрювання, що не потребує зайвих витрат, або встановленням системи вентиляції та кондиціювання. Вологість в приміщеннях повинна бути не більше 55%. Для запобігання виникнення запотіння на внутрішній поверхні склопакета металлопластикового вікна, не перекривайте доступ теплого повітря від радіаторів опалювання до скла.

               Догляд за рамою металопластикового вікна

За хімічним складом ПВХ металопластикового вікна нестійкий до кислотних розчинів. Отже раму металопластикового вікна з зовнішнього боку необхідно очищати від бруду за допомогою звичайного мильного розчину, або за допомогою миючих засобів, що не містять розчинники та ацетон. Миючий засіб наноситься м'якою льняною тканиною на поверхню рами металопластикового вікна і залишається до повного висихання. Після цього раму металопластикового вікна витирають сухою або вологою серветкою. Не допускайте ударів по зовнішніх поверхнях профілю ПВХ металопластикового вікна.

               Догляд за гумовими ущільнювачами металопластикового вікна

Ущільнювачі металопластикового вікна виготовленні з еластичного матеріалу, який схильний до природного старіння. Для подовження терміну його експлуатації, тобто збереження еластичності і здатності затримувати будь-які протяги і зливи, необхідно один-два рази на рік очищати їх від бруду та протирати спеціальними засобами. Використовуйте для обробки добре всмоктуючу тканину. Після цього ущільнювачі на Вашому металопластиковому вікні залишаться еластичними і водовідштовхуючими.

                Догляд за віконною ручкою та фурнітурою металопластикового вікна

Якщо вікона ручка металопластикового вікна розбовталася, необхідно підвести декоративну планку, що знаходиться під нею, повернути її з вертикального положення в горизонтальне і затягнути гвинти. Ваша ручка знову міцно зафіксована.

Що стосується фурнітури металопластикового вікна, то якісні металопластикові вікна забезпечені спеціальною замочною фурнітурою. Вона надійна, дозволяє відкривати металопластикові вікна у двох площинах.

Для того щоб фурнітура металопластикових вікон тішила Вас безвідмовністю, раз на рік обробляйте її рухливі вузли спеціальним мастилом.

  Увага! Щоб уникнути неприємностей всі операції із замочною ручкою проводьте лише при закритій стулці. Порушення цього правила інколи приводить до поломки механізму або випадіння стулки.

                 Водовідвід

Водовідвід

У кожному пластиковому вікні передбачені водовідвідні канали, для виведення назовні вологи,що скупчується усередині. Канали, що відводять воду, розташовані в нижній частині рами, їх можна легко виявити, відкривши стулку. При необхідності потрібно, очищати їх від бруду.

                 Догляд за москітною сіткою металопластикового вікна

З метою подовження терміну експлуатації москітної сітки металопластикового вікна необхідно знімати її на зимовий період і промивати мильним розчином.

 Необхідною умовою якісної роботи металопластикових конструкцій є щорічне технічне обслуговування металопластикової конструкції спеціалістами з метою провадження наступних віконних робіт:

 •  Механічне прочищення каналів водовідведення;
 •  Перевірка працездатності та виявлення несправностей вікон;
 •  Усунення розрегулювань та розбалансувань;
 •  Чищення і змащення віконної фурнітури, гумових ущільнювачів.

Обслуговування металопластикових вікон, що регулярно проводиться з профілактичною метою, допоможе уникнути серйозних поломок, що відбуваються в процесі експлуатації, значно продовжить термін життя та безвідмовного функціонування віконних конструкцій.

Таке профілактичне обслуговування потрібно робити  щорічно, а кожну п'ятирічку проводити діагностику та профілактичний ремонт

Своєчасне обслуговування пластикових вікон дозволяє оперативно виявляти і усувати дрібні несправності, попереджаючи тим самим суттєві поломки та втрату істотних сум грошей на їх лагодження.