Теплий монтаж

05.11.17

    Більшість вважає, що вибір металопластикового вікна полягає у виборі бренду пластика, його армуванні або формулі склопакета, але виявляється, що цього недостатньо. Велике значення має кваліфіковане виконання монтажу конструкції та обробка монтажного шва. Оскільки, монтажний шов є зв’язуючим елементом між вікном та самим приміщенням і значно впливає на використання енергії та герметичність конструкції.

    Сама по собі піна в застигшому вигляді – міцний матеріал, але в неї є два основних ворога:волога та ультрафіолет. Під впливом ультрафіолету піна руйнується за декілька тижнів, після чого монтажний шов стає слабким місцем. Внаслідок теплових деформацій віконного блоку відбувається руйнування піни та штукатурки. Холодне повітря проникає в приміщення, утворюється конденсат, який руйнує стіну. Зона конденсату збільшується з кожним циклом. З’являється ризик виникнення грибка. Недостатнє ущільнення дозволяє повітрю безперешкодно виходити назовні, що веде до втрати тепла. Цьому можна зашкодити за допомогою професійного теплого монтажа («євромонтаж»).

Використання стрічок паро- та гідроізоляції дає можливість правильного тришарового монтажу конструкцій, тобто міцна та ефективна герметизація місця установки вікон в отворі відповідно до загальних принципів : "герметичніше всередині, ніж ззовні".
Використання віконних паронепроникних стрічок - це єдиний дієвий метод захисту шару поліуретанової піни від проникнення вологи з навколишнього середовища. Тільки сухий шар піни має відповідні теплоізоляційні та акустичні параметри.

1. Підготовка поверхні
Віконний отвір (косяк) повинен бути рівним і міцним, щоб створити можливість правильного укладання стрічок. Нерівні площини, наприклад, керамічні, необхідно вирівняти розчином для кам'яної кладки, потім вирівняти шаром грунтовки.

 2. Приклеювання стрічки до рами
Приклеїти паронепроникну стрічку на коробку з внутрішньої сторони і паропроникну стрічку із зовнішнього боку . У кутах залишити припуск біля 4 см, так зване вухо, склеїти стрічку смужкою клею.

 3. Вирівнювання та механічний монтаж коробки у віконному отворі
Встановити коробку в потрібному місці отвору, вирівняти в горизонтальному і вертикальному напрямку  і зафіксувати за допомогою клинів або кубиків з пластмаси або просоченого дерева . Механічно закріпити на анкера, дюбелі або консолі (залежно від рекомендацій виробника вікон).

 4. Приклеювання паропроникної стрічки зовні отвору
 Зняти захисну плівку і приклеїти стрічку до стіни на загрунтовані і сухі косяки. Після обережного натягування плівки притиснути смужку бутилу гумовим валиком, щоб забезпечити міцне з'єднання. Стрічку необхідно захистити від впливу атмосферних опадів протягом 3 місяців з моменту монтажу, в разі наклеювання до встановленого раніше вікна - негайно.

 5. Заповнення щілини поліуретановою піною
Щілина між отвором і коробкою має бути повністю заповнена пружинистим ізоляційним матеріалом, компенсуючим рухи коробки, що виникають в результаті зміни температури і вологості навколишнього середовища. Найкращі результати дають високоякісні поліуретанові піни.
Перед нанесенням піни необхідно зволожити основу - це прискорює процес полімеризації і покращує клітинну структуру піни. Щілину заповнити піною тільки частково - піна розширюється під час затвердіння - так, щоб товщина одного шару була не більша, ніж 3 см. Після затвердіння піни виступи відрізати гострим інструментом , вважаючи при цьому, щоб не пошкодити стрічку.

6. Приклеювання паронепроникною стрічки до отвору зсередини
Паронепроникна стрічка захищає шар поліуретанової піни від проникнення в нього водяної пари і вологи зсередини будівлі. Зняти білу захисну плівку і приклеїти стрічку до загрунтованого і сухого отвору . Смужку бутилу притиснути гумовим валиком, щоб забезпечити міцне з'єднання стрічки зі стіною. Після приклеювання стрічка повинна щільно прилягати до основи по всій ширині