Як вибрати склопакет?

05.11.17

   Сучасний ринок пропонує величезний вибір склопакетів, в якому не важко загубитися.
В залежності від призначення склопакети бувають звичайними, з підвищеними енергозберігаючими, звукоізоляційні та сонцезахисними властивостями, мультифункціональні, тоновані та броньовані склопакети.

Комплектація однокамерного і двокамерного склопакета пластикового вікна розраховується за формулою і з урахуванням клімату.

Вікно з однокамерним склопакетом має два скла, розділених між собою дистанційною рамкою.

Листи скла герметично з'єднані з дистанційною рамкою, яка наповнена осушувачем, що поглинає вологу з повітряної камери. Таким чином, камера не контактує з навколишнім середовищем і відіграє роль теплоізолятора. Вона наповнена сухим повітрям або аргоном, що робить однокамерний склопакет більш теплим, у порівнянні зі звичайним склінням.
Заповнення камери інертним газом підвищує енергозбереження на 6%. Також для більшої ефективності можна використовувати енергозберігаюче скло. Та все ж, однокамерний склопакет недоцільно використовувати у житлових опалювальних приміщеннях у наших широтах. В основному їх встановлюють на балконах, лоджіях або в інших нежитлових приміщеннях, оскільки одинарні склопакети при -9 градусах можуть пітніти і промерзати. Згідно Державної програми компенсації заходів з термомодернізації житлового фонду, необхідно використовувати для засклення житлових приміщень на переважній частині території України саме двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом.

Енергозберігаюче скло пропускає світло і теплове випромінювання сонця і відображає теплову енергію від опалювальних приладів назад в приміщення. Енергозберігаюче І-скло виробляється «м'яким» методом і покрито тонким шаром срібла, майже невидимим для людського ока. Його називають тепловим дзеркалом і ставлять усередині склопакета, щоб зберегти покриття від пилу і вологи. Це дозволяє зберігати тепло в будинку в зимовий час, а прохолоду в літній.
Наповнення інертним газом повітряної камери енергозберігаючого склопакета збільшує теплоізоляційні здібності на 11%. У аргону велика в'язкість і менша теплопровідність, ніж у повітря. Таким чином, при повільному пересуванні частинок аргону відбувається менша передача тепла між внутрішнім і зовнішнім склом. Крім економії електроенергії на додатковий обігрів приміщення, енергозберігаючий склопакет захищає шпалери, меблі та килими від вигорання. Він підтримує комфортний мікроклімат біля вікна. Скло завжди залишається теплим, це виключає утворення конденсату і промерзання, і створює набагато кращу шумоізоляцію.

 Комбінація різної відстані між склом і різної їх товщини ефективно сприяє пригніченню вуличного шуму.  А поєднання різного скла в склопакеті дозволить пластиковому вікну виконувати додаткові сонцезахисні, протиударні, енергозберігаючі функції.
Вважається найбільш ефективним коефіцієнт теплозбереження у подвійних склопакетів з інертним газом і двома енергозберігаючими стеклами. Крім цього вікна такої конструкції можуть набагато збільшити показники шумоізоляції, захистити від ультрафіолетового випромінювання.
Вибираючи пластикове вікно, важливо враховувати, що ця конструкція, служитиме десятиліття. Економія на дрібницях може обернутися великим розчаруванням, а можливо, і додатковими витратами згодом.